Kestane kereste Kestane Masif Panel
V3: VMenu-2/ML/BL

Kestane kereste ile ilgili herşey

Anasayfa » Haberler » Kestane kereste ile ilgili herşey

Kestane kereste ile ilgili herşey

"Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

 Dekoratif ahşap uygulamalarınızda hem dayanıklı hem de ekonomik çözüm için kestane keresteyi öneriyoruz

 

 

  Kestane Kereste

 Ticari adları Edelkastanie (Alm.), Sweet chesnut (İng.),Chataigner (Fr.), Kestane (Tr.)

  Yayılışı Avrupa,Türkiye,Kuzey Afrika

  Kestane kerestenin genel özellikleri    Ağaç boyu 20-30 metre olup,kullanılabilir gövde uzunluğu 6-10 metre ,gövde şekli silindirik, kereste-sinin rengi; grimsi sarı, açık veya koyu kahverengidir El aletlerinde ve makinelerde kolay işlenir.Hafif körleştirme etkisi vardır.Çivilenme, vidalanma, cilalanma ve yapıştırılması iyidir.

   Kestane kerestenin kullanım alanları  Suya dayanıklı olduğu için deniz araçları ve iskele yapımında , doğal ve sağlam yapısı nedeniyle her türlü dekorasyon işlerinde öncelikli tercih konusu olan bir malzemedir.Özellikle ahşap ev yapımında, pencere doğramalarında,dış cephe kaplamalarında,parke,deck,pergola ve çardak uygulamalarında , bahçe masaları , sandalyeleri ve oyun parkları yapımında, dekoratif olması ve meşe ağacına benzerliği nedeniyle, mobilya yapımında oldukça  fazla kullanılmaktadır.     Yine kestane kerestesinden elde edilen masif paneller, ahşabın kullanıldığı her alanda ; mobilya imalatında , merdiven basamağı yapımında ,okul sıraları yapımında ,duvar bölücü panel yapımında, ev ve ofis dekorasyonunda , yat güvertesi ve kamara yapımında; dekoratif görünüşü sebebiyle masifin tercih edildiği birçok alanda kullanılabilmektedir.

    Özel ebatlı kestaneler    Bu grupta bulunan özel ebatlı ürünler özellikle geniş kalaslar (65-70-75-80 cm genişlik 200-250-300-350-400 cm gibi boylar) dekoratif amaçlı olarak kullanılabilirler. Her bir üründen desen,ebat ,görsel görüntü olarak dünyada sadece 1 adet olacağı için  bu ürünler tamamen kişiye özel olarak kullanılabilirler. 

   Kestane kereste ebatları Kereste boyu :150 cm ile 600 cm arasında , kalınlığı :6-8-10 cm , genişliği :12 cm ile 120 cm arasında genelde 18 ila 40 cm arasındadır. 

     Bilenor Orman Ürünleri  olarak amacımız, kestane ağacının ve kerestesinin ülkemizde hak ettiği yerlerde olmasını sağlamaktır. Şu unutulmamalıdır ki Doğu Karadeniz bölgesinde kestane ağacından yapılan ahşap evler, serenderler, ahşap camiler ve minareleri yüz yıllardır hiçbir koruma işlemi görmeden dimdik ayakta durmaktadırlar;   Bu günün teknolojisi ile birlikte, çok daha doğal ve çevreye duyarlı olarak ahşap kullanılabilir ve yaşadığımız mekanları ahşabın sıcaklığıyla ısıtabiliriz. 

Kestane kereste fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz

                                                                                                        Yasin Bilgin

Orman Endüstri Mühendisi    

                                                                                                        Firma Sahibi                                                                                                                                            
Kaynak : kestane kereste
Tür : Sektörel Tarih : 30.12.2010
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
e-jett Sponsor Links