Kestane kereste Kestane Masif Panel
V3: VMenu-2/ML/BL

Kestane Kereste

Anasayfa » Kestane Kereste

Kestane Kereste

 

 

Kestane kereste ebatları

 

  

 

Kestane kereste kalınlıkları :   6 cm – 8 cm – 10 cm

 

 Kestane kereste genişlikleri: 15 cm -  100 cm  arasında

                                                    (genellikle 25- 40 cm arası)

 

Kestane kereste boyları: 150 cm den 650 cm ye kadar.(10 cm aralıklarla)

 

 Kestane kereste sınıfları : 

 1. ve  2. sınıf  fırın kurusu

 1. ve  2. sınıf  hava  kurusu.

  3.  sınıf  hava kurusu.          

 

 

                           

                       

 Dekoratif ahşap uygulamalarınızda  hem dayanıklı hem de ekonomik çözüm için kestane keresteyi öneriyoruz 
 Kestane kerestesi 
Ticari isimleri Edelkastanie (Alm.), Sweet chesnut (İng.),Chataigner (Fr.), Kestane (Tr.)
 Yayılışı :Avrupa,Türkiye,Kuzey Afrika
Ağacın genel özellikleri Ağaç boyu 20-30 metre olup,kullanılabilir gövde uzunluğu 6-10 metre ,gövde şekli silindirik, kereste-sinin rengi; grimsi sarı, açık veya koyu kahverengidir El aletlerinde ve makinelerde kolayişlenir.Hafif körleştirme etkisi vardır.Çivilenme, vidalanma, cilalanma ve yapıştırılması iyidir. 
 Kullanım alanları Suya dayanıklı olduğu için deniz araçları ve iskele yapımında , doğal ve sağlam yapısı nedeniyle her türlü dekorasyon işlerinde öncelikli tercih konusu olan bir malzemedir.Özellikle ahşap ev yapımında, pencere doğramalarında,dış cephe kaplamalarında,parke,deck,pergola ve çardak uygulamalarında , bahçe masaları , sandalyeleri ve oyun parkları yapımında, dekoratif olması ve meşe ağacına benzerliği nedeniyle, mobilya yapımında oldukça  fazla kullanılmaktadır.     Yine kestane kerestesinden elde edilen masif paneller, ahşabın kullanıldığı her alanda ; mobilya imalatında , merdiven basamağı yapımında ,okul sıraları yapımında ,duvar bölücü panel yapımında, ev ve ofis dekorasyonunda , yat güvertesi ve kamara yapımında; dekoratif görünüşü sebebiyle masifin tercih edildiği birçok alanda kullanılabilmektedir. 
Özel ebatlı keresteler:    Bu grupta bulunan özel ebatlı ürünler özellikle geniş kalaslar (65-70-75-80 cm genişlik 200-250-300-350-400 cm gibi boylar) dekoratif amaçlı olarak kullanılabilirler. Her bir üründen desen,ebat ,görsel görüntü olarak dünyada sadece 1 adet olacağı için  bu ürünler tamamen kişiye özel olarak kullanılabilirler. 
Kereste ebatları Kereste boyu :150 cm ile 600 cm arasında , kalınlığı :6-8-10 cm , genişliği :12 cm ile 120 cm arasında genelde 18 ila 40 cm arasındadır. 
Bilenor Orman Ürünleri olarak amacımız, kestane ağacının ve kerestesinin ülkemizde hak ettiği yerlerde olmasını sağlamaktır. Şu unutulmamalıdır ki Doğu Karadeniz bölgesinde kestane ağacından yapılan ahşap evler, serenderler, ahşap camiler ve minareleri yüz yıllardır hiçbir koruma işlemi görmeden dimdik ayakta durmaktadırlar;   Bu günün teknolojisi ile birlikte, çok daha doğal ve çevreye duyarlı olarak ahşap kullanılabilir ve yaşadığımız mekanları ahşabın sıcaklığıyla ısıtabiliriz.     
Kestane kereste fiyat için lütfen bizimle irtibata geçiniz.                                                      
                                           Yasin Bilgin
                                                                 Orman Endüstri Mühendisi
                                                            Firma Sahibi
                                                               

              

            Diğer ürün çeşitlerimiz için lütfen bizi arayınız

 

e-jett Sponsor Links